Call for Turkish participantss to creativity labs

Üçüncü ülke vatandaşlarını destekleyen veya bu konuda çalışan bir eğitmen, uzman veya gönüllü müsünüz? Yerel toplumdaki sosyal uyumlarını incelemek için alternatif ve yaratıcı yollar (fotoğrafçılık, tiyatro, sinema) keşfetmekle ilgileniyor musunuz?

Türkiye’de göçmen olarak yaşıyor ve yaratıcılığınızı geliştirmek ve sanat yoluyla yerel topluma katılmanın yeni yollarını keşfetmek için eğitim atölyelerine katılmak ister misiniz?

BOSEV sizleri “IN-CREATE: Yaratıcı İfadeyi Geliştirerek Üçüncü Ülke Vatandaşları için Alternatif Entegrasyon Yolları Yaratmak” başlıklı Avrupa Projesi çerçevesinde düzenlenecek yaratıcılık laboratuvarlarına katılmaya davet ediyor.

Yaratıcılık atölyelerine katılarak ağ kurma, yeni araçlar edinme ve sosyal kapsayıcılık için sanat yoluyla yaratıcı ifade becerilerinizi geliştirme fırsatına sahip olabilirsiniz. Faaliyetler, katılımcıların uygunluğuna ve tercihine bağlı olarak çevrimiçi, yüz yüze veya karma olarak gerçekleştirilecektir.

Kayıt olmak için lütfen 9 Haziran’a kadar “Afrika Sofrası” yöneticileri ile iletişime geçiniz veya [email protected] adresine e-posta gönderiniz.

Yaratıcılık atölyelerine katılmanın herhangi bir bedeli veya zorunluluğu yoktur ve faaliyetlerin tamamlanmasının ardından katılım sertifikaları verilecektir. İstediğiniz zaman etkinliğe ara verebilir ya da ayrılabilirsiniz.

Proje, Avrupa Birliği Erasmus+ programı tarafından finanse edilmekte ve 6 Avrupa ülkesinde (Çek Cumhuriyeti, Birleşik Krallık, Belçika, İspanya, Türkiye, Yunanistan, Birleşik Krallık) 7 ortak tarafından uygulanmaktadır.